NV Champagne Voirin-Jumel Brut, Grand Cru Blanc de Blancs, France 75cl

Tegemist on üsna noore šampanjamajaga, mis sai alguse 1968. aastal kahe viinamarjakasvataja (Gilles Voirin ja Francoise Jumel) abielust, kui seni vaid teistele viinamarju müünud kasvatajad hakkasid ise oma šampanjat valmistama. Tegemist on grower šampanjaga ehk majaga, kes kasvatab ise viinamarju oma veinide jaoks (šampanjas haruldane, 95% tootjatest ostab marjad kokku oma veini jaoks). Maja asub Cramanti külas Cote de Blanci piirkonnas, mis on peamiselt tuntud Chardonnay ja Blanc de Blancs šampanjade poolest. Veinimajale kuulub 12,5ha maad erinevates Cote de Blanci külades.
2012ndal aastal võitis maja noor perenaine Alice Voirin selle sama šampanjaga Prantsusmaa parima noore šampanjameistri auhinna.

Kasutatud viinamarjad: 100% Chardonnay (3 aastat pärmisettel hoitud).

Vein on hästi elegantne ja särtsakas, kuiva ja mineraalse stiiliga (suhkrut ainult 6g/l). Tunda on õuna, pirni ja tsitruseid, kergelt floraalse alatooniga. Maitses on vein elav ja meeldivalt pehme mulliga, tuntavalt mineraalne ja hästi pika kreemise järelmaitsega.

Soovitus:
Aperitiiv, erinevad mereannid (austrid, karbid jms.) tsitruseliste ja õunaste lisanditega, kerged valged kalad, kalaroad majoneesikastmega, suitsukala, friteeritud kala ja -mereannid.

Kogus: 750ml/ 75cl

43,00

Kategooriad: ,